Hakkımızda

Nedir KitapSeyri ?

KitapSeyri 1 Ekim 2015'de Türkiye'nin sosyal kütüphanesi olarak yayın hayatına başladı. KitapSeyri, raflarda tozlanan kitapların yeni yolculuklara çıkabilmesi için oluşturulan bir sosyal medya hareketidir.

İyi güzel de neden KitapSeyri’nde olmalıyım?

Kitap okumayı ve okudukların hakkında alıntı, yorum, inceleme gibi yazıların ile diğer okuyucuları bilgilendirmek istiyorsan doğru yerdesin. Ayrıca kütüphanende yer açmak ve diğer okurlarıda mutlu etmek istersen kitaplarını paylaşabilir yada okumak istediğin bir kitabı başka bir okurdan isteyebileceğin tek yerdesin.

Kitaplarım benim için çok değerli vermesem olmaz mı?

Kitap paylaşma gibi bir zorunluğun yok, ister verirsin, ister vermezsin canın nasıl isterse... Bu arada kitap senin kitabın kime nasıl vereceğine sen karar veriyorsun.

Kitabımı paylaşmak istiyorum ne gibi seçeneklerim var ?

Öncelikle kütüphanenden paylaşmak istediğin kitaplarını seçmelisin. Sonra paylaşma türünü belirlemen gerekiyor. Hibe ve Süreli Paylaş gibi seçenekler mevcut dilediğini seçebilirsin.

Kitabı göndereceğim ama nasıl?

Bunun üzerine çok kafa patlattık :) Burda 2 seçeneğin var Elden ve Kargo şeklinde ister buluşup sohbet edip bir çay içip teslim edersin, ister kargo ile alıcı ödemeli gönderirsin. Bunun için PTT kargonun güzel bir kampanyası var. Kampanya detaylarını aşağıda bulabilirsin.

Kitap Taşıma Kampanyası

Kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve eğitim ve kültür alanlarındaki gelişmelere katkı sağlanabilmesi amacıyla maddi çıkar gözetmeksizin kitap taşımacılığında büyük indirim yapılarak destek sağlanmıştır.
01/03/2012 tarihinde hayata geçirilen bu proje kapsamında, 1(bir) kg ağırlığa kadar olan muhteviyatında kitap bulunan bireysel APS Kurye gönderileri 3,00 TL ücretle , 1(bir) kg ağırlıktan fazla olan APS Kurye/Kargo gönderileri ise mevcut tarife üzerinden % 50 indirim uygulanarak kabul edilmektedir. Link: PTT Kargo

Önemli: PTT şube çalışanlarının kampanyadan habersiz olmaları durumunda aşağıdaki kodlardan size uygun olanı "Müşteri No." kısmına yazmalarını rica edin. Bu kodu yazdıklarında ekranda "Kitap Taşıma Kampanyası" ibaresini göreceklerdir.
Eğer göndereceğiniz kitaplar 1 kilogramdan az ise kullanacağınız kod; 401280698 Eğer göndereceğiniz kitaplar 1 kilogramdan fazla ise kullanacağınız kod; 100128070

Peki üye oldum da herkes yazdıklarımı görecek mi?

Merak etme bunu da düşündük. Sadece sen, Arkadaşların, Herkes gibi gizlilik seçeneklerin var. Dilediğini seçebilirsin. Senin fikirlerin bizim için çok önemli, bunlar bana yetmez dersen bize yaz mantıklıysa hallederiz :)